Danışmanlık Programları

Kurumsal ve bireysel hedeflerinize ulaşmanız için; profesyonel destek, özgün danışmanlık ve stratejik çözümler ile yanınızdayız.

Kurumsal başarının yakalanmasında, şüphesiz, en önemli rol, bütün organizasyonun eğitimine, becerisine ve yaratıcılığına bağlıdır. Hızla gelişmekte ve değişmekte olan piyasa şartlarında, güncel ve rekabetçi kalabilmek için eğitim her zamankinden daha fazla öneme sahiptir. Günümüzde, eğitim; bir tercih değil, gerekliliktir, stratejik yatırımdır.

Academy olarak kurumsal başarınızı yakalamanız için eğitim ve danışmanlık hizmetlerimiz ile profesyonel destek sunuyoruz. İhtiyacın Tanımlanması, Eğitim Planlaması, Eğitimin Gerçekleştirilmesi ve Eğitim Değerlendirilmesi olmak üzere dört adımda destğimizi size özgün hale getiriyor, program etkilerini devam eden süreçte ölçüyoruz.

  • Toplantı Yönetimi: Toplantılarınızı verimli kılmak, hızlı ve sağlıklı kararlar almanız için toplantılarınıza katılım gösterebilir ve yönetebiliriz. Bitmek bilmeyen, sıkıcı, karara bağlanamayan toplantılar ile enerjinizi kaybetmek yerine daha akıcı, interaktif ve karara bağlanan bir toplantı ile yönetiminiz dinamizm kazanacaktır.
  • Beyin Fırtınası: Geliştirmek istediğiniz konuda farklı fikir ve önerileri belirli bir disiplinde toplamanıza, elemenize ve en iyi seçeneği ortaya çıkarmanıza yardımcı olabiliriz. Beyin Fırtınası toplantılarınızı etkin kullanarak fark yaratabilirsiniz.
  • Motivasyon ve Hedef Belirleme: Günlük koşuşturmamızda zaman zaman yorulabilir, enerjimiz düşebilir ve olumsuz düşüncelerin zhinimizi ele geçirmesi söz konusu olabilir. Mutluluktan, hayallerimizden, hedeflerimizden uzaklaşabiliriz. Zaman zaman bu durumla yalnız baş edemeyebiliriz. Motivasyon ve Hedef Belirleme danışmanlığı ile size; zihninize, hedeflerinize, geleceğinize ışık tutuyoruz. Kendi, doğal güç kaynağınızı yeniden keşfetmenizi, sizi olumsuz etkileyen durumlar ile doğru mücadele etmenizi, sürdürülebilir pozitif bakış açısı kazanmanızı, hedeflerinize adım adım ulaşmanızı sağlıyoruz.
  • Sunum Becerileri: Sunum amacınıza uygun ana tema, içerik, başlık, görsel seçimi, kıyafet seçimi gibi kritik konularda profesyonel destek sağlayabilir, provalarınızı birlikte yapabiliriz. Alacağınız danışmanlık hizmeti ile sunumlarınıza son derece profesyonel hazırlık sağlamış olur ve heyecanınızı da kontrol altında tutmuş olursunuz.
  • Mülakat Becerileri: Günümüzde iş yaşamının koşulları çok daha rekabetçi konumda. Dolayısıyla şirketler personel seçimlerinde çok daha ince eleyip sık dokumaktalar, zorlu mülakat süreçlerinden adayları geçirmekteler. Mülakat sürecinizi en başından sonuna kadar profesyonel destek alarak geçirmeniz, hayalinizdeki işe kabul edilmeniz için yanınızdayız.
  • Cv Hazırlama: İş arama ve bulma süreçlerinde aday olarak şirketlerle ilk temas CV ile olmaktadır. İnsan Kaynakları deparmanı çalışanlarının ortalama bir CV'ye ayırdıkları zaman ise 10-12 saniye dolaylarındadır. Dolayısıyla bu kısa süre içerisinde doğru etkiyi bırakmak ve mülakat davetini almak günümüzde daha da zorlaşmış durumdadır. Hayal ettiğiniz işi alabilmeniz için ilk adım olan CV'nizi profesyonel olarak hazırlamalısınız. CV Danışmanlığı ile bu zorlu süreçler için profesyonel destek alabilirsiniz.
  • İş Fikri/Modeli Geliştirme: Parlak bir fikre sahip olabilirsiniz. Ancak girişimcilik ekosisteminde bir gerçek vardır: fikir = 0. İş fikrinizi test etmeniz, geliştirmeniz ölçeklenebilir olup olmadığını araştırmanız gerekir. İş fikrinizi olgunlaştırılması, genel bir pazar araştırmasının yapılması, ölçeklenebilirliğinin test edilmesi ve iş modeline dönüşmesi için İş Fikri/Modeli Geliştirme danışmanlığını alabilirsiniz.
  • İş Modeli Kanvası Hazırlama: İş planı kadar detaylı olmayan, ana hatları ile iş planı özeti konumunda sayılabilecek, tek bir kağıt ile startupınızın özetini sunan kanvastır. Bir girişimcinin sahip ve hakim olması gereken olmazsa olmaz dokümanlardan biri de İş Modeli Kanvasıdır. İş Modeli Kanvası 9 bölümden oluşmaktadır.
  • İş Planı Hazırlama: Bir işin tüm detaylarının yer aldığı dokümandır. Hem girişimci hem de yatırımcılar için rehber niteliğindedir. Girişimcinin ve takımın sahip olduğu tüm bilgileri belirli bir düzen içerisinde barındırır. Profesyonel destek alarak iş fikrinizi/modelinizi iş planına dönştürebilir, finans kurumlarına, KOSGEB'e sunabilirsiniz.
  • Yatırımcı Sunumu Hazırlama: İş modelinizi çıkarttınız, ekibinizi kurdunuz, ancak hayalini kurduğunuz startupı kuracak yeterli sermayeye sahip değilseniz çalmanız gereken kapıların başında melek yatırımcılar bulunmaktadır. Melek yatırımcılara startupınızı en yalın ve etkili şekilde aktarmanın yolu Yatırımcı Sunumu hazırlamaktır. Profesyonel destek alarak yatırımcıların dikkatini çekebilir ve bir adım ileriye giderek randevu alabilirsiniz.

Danışmanlık talebinizi gamze@academycon.com adresinden Gamze Çetin'e direkt ya da aşağıdaki form ile iletebilirsiniz.